Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Березень » 23 » Макрозйомка
20:26
Макрозйомка
Макрозйомка може бути мистецтвом сама по собі. Деякі з найкращих фотографій, які мені доводилося бачити - це макрофотографії. Макрозйомка доступна як дзеркальним камерам, так і компактним. Для зйомки дзеркальною камерою бажано придбати макрооб'єктив. При зйомці компактною камерою може стати в нагоді спеціальний штатив. Знімати макро може виявитися не так просто, якщо ви робите це вперше. Новачок відчуває розчарування, коли не може повністю зловити бажаний об'єкт у фокус. Або ж, фото виходять розмиті. Загалом, приводів для розчарування в цій нелегкій справі - досить багато. Отже, як же знімати макро фото?

Макрозйомка відрізняється від звичайної зйомки тим, що об'єкт, як правило, досить маленького розміру, і для його зйомки потрібно об'єктив, який може знімати крупним планом або в режимі макрозйомки (1:1 або 1:2).


Знімаючи макро, нам знадобиться набагато менше значення діафрагми, що б весь об'єкт був фокусі. Якби ми знімали звичайним об'єктивом, то менше значення нам би не знадобилося.
Що б було зрозуміліше, приведемо приклад. Припустимо, що ми зробили фото жука звичайним об'єктивом. Вийшла гарна експозиція на f8 і весь жук вийшов у фокусі. тепер, скажімо, ми робимо фото того ж жука макрооб'єктива, таким як Nikon 105 f2.8G VR. очевидно що жук тепер у фокусі, але не повністю. З таким макрооб'єктива як Nikon 105mm
знадобиться знаечніе діафрагми в районі f20 або вище, що б весь жук потрапив у фокус.Встановлюючи таке значення діафрагми, ми ризикуємо отримати занадто темне фото, тому тут є сенс погратися з витримкою або виставити більш високе значення ISO. Також, якщо є можливість, можна додати віддалену спалах, яка дозволить використовувати потрібний нам значення діафрагми без підвищення значення ISO.
Наступною важливою умовою гарної макро фотографії є хороший штатив. він дозволить більш стабільно утримувати фотоапарат і таким чином ми зможемо використовувати витримку достовірніше. Іноді штатив просто незамінний.

Дуже гарними на фотографіях виходять крапельки роси на рослинах, особливо при вдалому освітленні. Фотографувати треба в безвітряну погоду. Найвдаліший час — це ранок. Сонце, що сходить дає гарне освітлення, а комахи зазвичай у цей час менш рухливі. Після дощу теж можна отримати цікавий кадр.


 фотографувати будь-які предмети. Добре виглядають зняті крупним планом ягоди, овочі та фрукти, а також їх часточки. Вибір об'єктів необмежений, фотограф може по-новому поглянути на самі звичайні предмети: шпильки, гудзики, посуд, шурупи, гвинтики і т.д. За допомогою готових фотографій він може показати своє бачення навколишнього світу іншим людям. Саме тому макрофотографії так приваблива.
Переглядів: 1592 | Додав: Igor | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]